Coldwell Banker Hakkında

Coldwell Banker Hakkında

DÜNYANIN EN KÖKLÜ MARKASI:
 
 Dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker, 1906 yılından bugüne kadar sektörün öncüsü olan, profesyonellik ve güvenirlik standartlarını belirleyen kurum olmuştur.
 
Dünyanın ilk gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker, 1906 yılında San Francisco’da Colbert Coldwell ve Arthur Banker ortaklığında kuruldu. Geride kalan 109 yıllık tarihinde konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı alanlarında aracılık hizmetleri veren Coldwell Banker milyonlarca insanın hayalinin gerçekleşmesine yardımcı oldu.
 
 Coldwell Banker, yıllar içerisinde sektörün profesyonellik ve güvenilirlik standartlarını şekillendirdi. Sektörünün öncüsü olarak gayrimenkul dünyasında birçok yeniliği hayata geçirdi. Satış sonrası hizmetleri, lüks konut ve ticari gayrimenkul sınıfı ve mortgage sistemi bugün dünyada gayrimenkul sektörünün değişmez tanım ve uygulamalarının birçoğunun altına Coldwell Banker imzasını attı…
 
 Yüz yılı aşkın tarihinde aracılık hizmetlerinde yıllık 250 milyar dolar tutarında gayrimenkul satışı miktarına, hizmet bedelindeyse yıllık 6 milyar dolarlık gelir düzeyine ulaştı.
 
 Merkez ofisi New Jersey’de bulunan ve %100’ü halka açık olan Realogy Group’un en büyük markası olan Coldwell Banker, bugün 6 kıtada ve 52 ülkede gayrimenkul danışmanlık hizmetleri vermeye devam ediyor. 3.500 ofiste 125.000’i aşkın gayrimenkul danışmanı ile büyük Coldwell Banker Ailesi sektöründe açık ara liderliğini de sürdürüyor.
 
TEKNOLOJİK ALTYAPI:
 
 “İnternette yer alan ilk gayrimenkul markası olan Coldwell Banker, teknolojiye ve onun yarattığı artı değerlere tutkuyla bağlı bir markadır. Bu nedenle iş süreçlerine katkı sağlayan tüm teknolojik yenilikleri etkin bir şekilde kullanır.”
 
 Dünyanın ilk gayrimenkul danışmanlık firması olan Coldwell Banker, aynı zamanda internette yer alan ilk gayrimenkul markası olma özelliğini taşımaktadır. Bunun altında, Coldwell Banker’ın teknolojiye ve onun yarattığı artı değere tutkuyla bağlı olması yatmaktadır.
 
 Bu bağlamda Coldwell Banker Türkiye’de hem marka vizyonu hem de mükemmel hizmet anlayışı kapsamında teknolojinin tüm unsurlarını etkin bir şekilde kullanmaktadır. 6 kıtada 52 ülkeye yayılan global network ağı sayesinde uluslararası sınırları ortadan kaldırmaktadır. Ofisleri arasında bilgi alışverişi ve iş imkanları sunmaktadır.
 
 Coldwell Banker ofis ve danışmanlarının iş takiplerini kolaylaştıran BlueNet isimli kapalı intranet sistemi sayesinde yer ve zaman kısıtlaması olmaksızın yeni bir portföy girişinden sunumuna kadar tüm işlemler basit bir akıllı telefon aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir.
 
 Söz konusu sistem Türkiye’nin en önemli emlak siteleriyle de entegre olarak çalışmaktadır. Bir başka deyişle system üzerinden tanımlanan yeni bir giriş aynı anda en popüler emlak arama sitelerinde de yayınlanmaktadır.
 
 Bunun yanı sıra Coldwell Banker arama motoru optimizasyonlarından dijital CRM uygulamalarına kadar birçok alanda markayı öne çıkaran dijital pazarlama çalışmasına da imza atmaktadı.
 
 Ayrıca Coldwell Banker ofislerine tüm dijital ihtiyaçları konusunda destek de verilmektedir. Bu doğrultuda internet sitesi tasarımından sosyal medya yönetimine, e-broşür, e-davetiye gibi dijital iletişim malzemelerinden portföy tasarımlarına kadar birçok konuda ofislere destek hizmetleri sunulmaktadır.
 
EĞİTİM VE REHBERLİK:
 
 “Bünyesinde gayrimenkul sektörüne dair eğitim veren dünyanın ilk üniversitesi Coldwell Banker Üniversitesi’ni barındıran Coldwell Banker, ofis ve danışmanları için uzmanlığa yönelik sayısız eğitim seçeneği sunuyor.”
 
 Eğitim, ofis ve danışmanlarının başarısı ve söz konusu başarının devamlılığı için büyük bir önem taşımaktadır. Coldwell Banker’ın yüz yılı aşkın başarısının altında da bünyesinde görev alan profesyonellerin başarılı eğitim programlarından geçmesi yatmaktadır.
 
Sektöründe daima ilklere imza atan ve büyük bilgi birikimine sahip olan Coldwell Banker, sektörün önemli bir ihtiyacına cevap vermek adına Coldwell Banker Üniversitesi’ni kurmuştur. Üniversite, hem sınıf hem de internet ortamında dünyanın her yerinden gayrimenkul profesyonellerine eğitim programları hazırlamakta ve uygulamaktadır.
 
 Coldwell Banker Üniversitesi’nin hazırladığı Temel Eğitim, Uzmanlık ve İleri Düzey Eğitim Programları ve daha fazlası, Türkiye’de Blue Academy bünyesinde uygulanmaktadır. Yüz yüze eğitimler, sanal sınıflar ve özel atölye çalışmaları ile ofis ve danışmanları sektörde başarılı olmak üzere hazırlanmaktadır.
 
 
Blue Academy bünyesinde düzenlenen eğitimler
 
   Geleceğin Coldwell Banker Ofisi
   Gayrimenkulde Başarı
   Gayrimenkulde Tapu ve Hukuk Mevzuatları
   Ofis Yöneticiliği
   Teknoloji ve Sosyal Medya Kullanımı
   Power Blue Broker Rehberlik
   Power Blue Gayrimenkul Danışmanı Rehberlik
   Satış Bütünlüğü
   Proje Geliştirme ve Satış
   Kentsel Dönüşüm ve Yenileme
   Ticari Gayrimenkule Giriş
   Kat Karşılığı Satış Uzmanlığı
   Endüstriyel Ticari Satış Uzmanlığı
   Ticari Ofis ve Plaza Uzmanlığı
   Perakende Ticari Uzmanlığı
   CCIM (Certified Commercial Investment Membership)
   Lüks Konut Satış (Previews International Certification)

Kiralık villa